Na co si dát pozor, aby byl sport pro vaše zdraví prospěšný

S příchodem hezkého počasí se v mnoha lidech probouzí chuť k pohybovým aktivitám. Týká se to i těch, kteří nemají rádi zimní sporty a nejchladnější část roku by nejraději buď prospali, nebo se přestěhovali na těchto pár měsíců do teplejších krajin.

Je až chvályhodné, kolik má sport příznivých účinků, mimo jiné:

  • může zlepšit zdraví kostí a flexibilitu
  • může snížit procento tělesného tuku,
  • může snížit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění,

Sport je zdravý, ale je nutné dodržet několik základních pravidel:

Nikdy nevynechávejte rozcvičku a protažení

Někdy je to opravdu velké pokušení: máte málo času, říkáte si, že když se rovnou pustíte do tréninku a nebudete se zdržovat rozcvičkou a protahováním, tak budete mít trénink rychleji za sebou. Věřte ale, že to za to nestojí. Ne nadarmo nám všichni trenéři a tělocvikáři vtloukají do hlav, jak je rozcvička důležitá. Když ji vynecháte, můžete se při pohybu snadno zranit.

Hezky pomalu!

Nadšení a velké cíle jsou pěkná věc, ale pozor, abyste to nepřehnal(a)! Nemusíte hned při prvním tréninku uběhnout maraton, dokonce ani půlmaraton. Dejte svému tělu čas, aby si zvyklo na zátěž, a trénujte raději častěji v menších dávkách. Hlavní je, abyste se hýbal(a) a abyste si úroveň, délku a intenzitu tréninku zvyšoval(a) postupně.

Dbejte na příjem živin

Stejně jako vám auto nepojede bez správného paliva, ani vaše tělo nebude fungovat bez správných živin. Dbejte na to, abyste měl(a) dostatečný příjem všech vitamínů a minerálů. Zvýšený příjem hořčíku bude mít pozitivní účinky na váš výkon. I při pečlivě sestaveném jídelníčku se může stát, že ve stravě nebudete mít tolik minerálů a vitamínů, kolik jich tělo při intenzivním sportování potřebuje ke svému zdraví a ke správné funkci svalů.

Magne B6 Forte Active je doplněk stravy s citronovou příchutí se sladidlem z rostliny stévie, v praktickém balení v malých sáčcích, které můžete mít stále po ruce. Obsahuje hořčík a vitamíny B6 a B9, které přispívají k snížení únavy a vyčerpání. Prospívá sportovcům a všem lidem s aktivním životním stylem. Podporuje energii a pomáhá vašim svalům během sportu či jiné fyzické aktivitě. Je určen těm, kteří vedou aktivní, sportovní život, ale v každodenním spěchu se jim někdy nedaří zajistit ve stravě dostatečný příjem kvalitních vitamínů a minerálů, nebo těm, kteří prostě chtějí něco udělat pro zdravé fungování svých svalů a nervového systému.

Hořčík a vitamín B6 přispívají k normálnímu energetickému metabolismu a k normální psychické činnosti. Hořčík přispívá k normální funkci svalů.

Magne B6 Forte Active

Zjistěte více o Magne B6 Forte Active

Více o produktu
Magne B6 Forte Active

Kde koupit

Podívejte se, kde si můžete zakoupit produkty značky MAGNE B6.

Přejít do vyhledávače lékáren
Kde koupit Kde koupit