Proč je důležité doplňovat hořčík při sportu?

Kromě příznaků ovlivňujících celkový pocit jsou nejnápadnějším fyzickým projevem nedostatku hořčíku svalové křeče.

Sportovci jsou vystaveni neustálému stresu a fyzické zátěži, a proto u nich křeče především v dolních končetinách nejsou ničím mimořádným.

Pro sportovce je hořčík jedním z nejdůležitějších minerálů. Je nezbytný pro normální funkci svalů, ale pomáhá také vyrovnat se s únavou. Náročné tréninky jsou spojeny se zvýšenou ztrátou tekutin, která má za následek pokles zásob hořčíku. Když se nám zásoby tohoto minerálu v těle sníží, náš sportovní výkon se výrazně zhorší a nedostatek hořčíku může vést až k svalové slabosti, neuromuskulární dysfunkci a svalovým křečím.

Jak do těla hořčík dostat?

Asi 10 % naší potřeby pokrývá hořčík obsažený v pitné vodě. Kromě toho je významným zdrojem hořčíku rovněž zelenina (např. špenát, kapusta, fazole, hrách, čočka), ovoce (např. banány, hrušky, jablka a grapefruity), některá semena (např. vlašské a lískové ořechy, dýňová semena, kakao) a mořské ryby (např. makrela, losos nebo tuňák).

Pokud tělo nepřijímá dostatek hořčíku ze stravy nebo se hořčík špatně vstřebává či rychle vylučuje, je vhodné sáhnout po doplňku stravy.

Při intenzivní sportovní aktivitě tělo potřebuje větší množství hořčíku. Doplňky stravy značky Magne B6, obsahující dobře vstřebatelnou organickou hořečnatou sůl a vitamín B6, jsou vhodným pomocníkem pro zajištění náležitého příjmu hořčíku.

Hořčík a pohyb

Sport a správný příjem hořčíku jdou ruka v ruce a mnoho sportovců užívá hořčík při tréninku, během přípravy i na soutěžích. Ale hladinu hořčíku by si měli hlídat nejen vrcholoví sportovci. V současné době je jedním z nejoblíbenějších rekreačních sportů běh. Lidé, kteří začínali běhat jen tak pro zábavu, jsou nyní zdatnější a chtějí překonávat větší a větší výzvy. S narůstajícími počty uběhnutých kilometrů narůstají stejně tak i nároky, jež na sebe tito sportovci kladou.

Magne B6 Forte Active je doplněk stravy s citronovou příchutí a se sladidlem z rostliny stévie, v praktickém balení v malých sáčcích, které můžete mít stále po ruce. Obsahuje hořčík a vitaminy B6 a B9, které přispívají ke snížení únavy a vyčerpání. Prospívá sportovcům a všem lidem s aktivním životním stylem. Podporuje energii a pomáhá vašim svalům během sportu či jiné fyzické aktivitě. Hořčík a vitamin B6 přispívají k normálnímu energetickému metabolismu. Hořčík přispívá k normální činnosti svalů.

Magne B6 Forte Active

Zjistěte více o Magne B6 Forte Active

Více o produktu
Magne B6 Forte Active

Kde koupit

Podívejte se, kde si můžete zakoupit produkty značky MAGNE B6.

Přejít do vyhledávače lékáren
Kde koupit Kde koupit