Magne B6

Pravidelný příjem hořčíku i v době těhotenství a kojení

Ten úžasný proces, který začíná početím nového života, je až neuvěřitelný. Ze splynutí dvou buněk se do 40. týdne vyvine plod připravený k narození a životu. Miminko si ovšem veškerý „stavební materiál“ potřebný k jeho růstu bere z těla matky, a proto není divu, že i během těhotenství musíme dbát na správnou výživu a v rámci ní také na příjem důležitých minerálů.

Rendszeres magnézium-bevitel várandósság és szoptatás alatt is
Miért kell magnézium a magzatnak?

Proč je hořčík potřebný pro plod?

Víme, že hořčík je potřebný pro vývoj kostí, přispívá k normální činnosti svalů a nervové soustavy nebo k udržení normálního stavu kostí a zubů. To vše je důležité jak pro vývoj plodu, tak pro zdraví matky. Nízká hladina hořčíku v těle těhotné ženy může mít nepříznivý vliv na vývoj plodu i na stav samotné matky. Nedostatečný příjem hořčíku může vést ke vzniku těhotenské cukrovky a může zvýšit riziko předčasného porodu, preeklampsie nebo zpomalení nitroděložního růstu.

Proč je hořčík potřebný pro matku?

Matce, tím že její tělo vyživuje plod, postupně ubývají vlastní zásoby minerálních látek. Doplňování hořčíku může být v těhotenství prospěšné také pří léčbě křečí v lýtkách. Křečemi v lýtkách trpí mnoho těhotných žen a jako léčbu tohoto problému doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO) právě užívání hořčíku.

Miért kell magnézium az anyának?
Rendszeres magnéziumpótlás szülés után is

Pravidelný příjem hořčíku i po porodu

Význam příjmu hořčíku neklesá ani po narození dítěte. Průměrná koncentrace hořčíku v mateřském mléce je v rozmezí 20-40 mg/l. Nedostatek hořčíku v těle matky je typickým jevem i v době kojení.

Věděli jste, že...

Část naší denní potřeby hořčíku pokrývá zelenina, ovoce, různá semena, mořské ryby a samozřejmě pitná voda, ale ani to zdaleka nestačí?
Referenční hodnota příjmu (RHP) pro dospělé je 375 mg/den.

Virág ikon

Užívání hořčíku

Jak hořčík doplňovat?

Při nedostatku hořčíku v těle je vhodné zvolit léky s obsahem organické soli hořčíku, která se výborně vstřebává. Takovou solí je např. dihydrát mléčnanu (neboli laktátu) hořečnatého, obsažený v léčivém přípravku Magne B6, který navíc obsahuje vitamín B6, jenž mimo jiné podporuje vstřebávání hořčíku. Těhotné ženy mají přípravek Magne B6 užívat jen na doporučení lékaře. Maximální dávka jsou 2 tablety denně, avšak přesnou výši dávky určí lékař. Při kojení se doporučuje nejdříve poradit s lékařem nebo lékárníkem. Maximální dávka jsou 4 tablety denně.

Pravidelnost je podstatná!

Mnohé ženy během přípravy na těhotenství své zásoby hořčíku již doplňují. Bohužel špatnou zprávou je, že náš organismus si neumí ukládat hořčík v dostatečné zásobě. Namísto příležitostného užívání hořčíku je proto vhodné jeho pravidelné užívání podle doporučení lékaře nebo lékárníka.

Magne B6 obalené tablety

Zjistěte více o obalených tabletách Magne B6

Více o produktu
Magne B6 obalené tablety

Příbalová informace

Přečtěte si nejdůležitější informace o produktu.

Stáhnout
Příbalová informace Příbalová informace