Jak může hořčík pomoci?

Jak může hořčík pomoci?

Hořčík a vitamín B6 se svými účinky navzájem doplňují. Vitamín B6 navíc podporuje vstřebávání hořčíku, aby tak naše tělo dokázalo lépe zvládat různé starosti.

Hořčík v každodenním životě

Hořčík je v lidském těle nutný pro životně důležité enzymatické reakce, metabolické procesy a vývoj kostí. Je nezbytný pro normální funkci svalů a nervového systému. Přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů.

Hořčík je pro náš organismus nepostradatelným minerálem. V některých životních situacích je však správná hladina hořčíku obzvlášť důležitá.

Zobrazit
Nedostatek hořčíku

Nedostatek hořčíku

Jak zajistit dostatečný příjem hořčíku?

Jak zajistit dostatečný příjem hořčíku?

Především z přirozených zdrojů. Jakkoliv to může znít překvapivě, asi 10 % naší potřeby pokrývá hořčík obsažený v pitné vodě. Kromě toho je významným zdrojem hořčíku rovněž zelenina (např. špenát, kapusta, fazole, hrách, čočka), ovoce (např. banány, hrušky, jablka a grapefruity), některá semena (např. vlašské a lískové ořechy, dýňová semena, kakao) a mořské ryby (např. makrela, losos nebo tuňák).

Pokud tělo nepřijímá dostatek hořčíku ze stravy nebo se hořčík špatně vstřebává či rychle vylučuje, je vhodné sáhnout po volně prodejném léku nebo doplňku stravy.

Proč je vstřebávání důležité?

Kromě obsahu účinných látek je potřeba věnovat pozornost také jejich vstřebávání, protože jen tak může být podaný minerál v našem těle náležitě zužitkován. K doplnění hořčíku při jeho nedostatku jsou vhodnější organické soli (citrát, laktát), protože jsou dobře snášeny a dobře se vstřebávají.

Léčivý přípravek Magne B6 obsahuje mléčnan (neboli laktát) hořečnatý, který je jednou z nejlépe vstřebatelných solí hořčíku. Jedna tableta obsahuje 470 mg dihydrátu mléčnanu hořečnatého a 5 mg vitamínu B6.

Pro efektivní využití hořčíku je totiž důležité, aby měl organismus současně také dostatek vitamínu B6.

Proč je vstřebávání důležité?
Proč je dostatek vitamínu B6 pro naše tělo tak důležitý?

Proč je dostatek vitamínu B6 pro naše tělo tak důležitý?

Vitamín B6 je bezpochyby pro naše tělo nepostradatelný. Podílí se na širokém spektru metabolických, fyziologických a vývojových procesů.

A tak nám v každodenním životě např. přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normálnímu energetickému metabolismu, k normální psychické činnosti a k normální činnosti nervové soustavy.

Pravidelné užívání hořčíku je důležité!

Příjem hořčíku v populaci rozvinutých zemí zaostává za doporučenými hodnotami. Nízký příjem tohoto minerálu lze vysvětlit především hojnou konzumací rafinovaných, průmyslově zpracovaných potravin. Hořčík je životně důležitý prvek, ale jednorázově podanou vysokou dávku si náš organismus nedokáže uložit do zásoby, a proto je namísto příležitostného podávání vysokých dávek vhodnější, když si hořčík navykneme užívat pravidelně.

Pravidelné užívání hořčíku je důležité!

Kdy je hořčík opravdu důležitý?

V době těhotenství a kojení

V době těhotenství a kojení

Hořčík je esenciální minerál, který má zásadní význam i v období těhotenství a kojení.

Chci vědět více
Při cukrovce

Při cukrovce

Na pravidelný příjem hořčíku je potřeba dbát i v zájmu prevence a léčby cukrovky.

Chci vědět více